Curling Łódź Skins 2020
🔸 Termin: 20-22 marca 2020
🔸 Miejsce: hala Curling Łódź
🔸 Wpisowe: 1200 zł

O co gramy: nagrody pieniężne do zdobycia w KAŻDEJ partii!

Liczba drużyn: 16

Zapraszamy Was serdecznie na drugą edycję turnieju Curling Łódź Skins! Lubisz ofensywną grę? Chciałbyś spróbować swoich sił w bardzo popularnej w Kanadzie i niezwykle widowiskowej konkurencji curlingowej? Curling Łódź Skins to turniej dla Ciebie!

System rozgrywek: faza grupowa w czterech grupach, dla najlepszych ośmiu drużyn awans do ćwierćfinałów. Dla drużyn z miejsc 9-16 kolejka pocieszenia.
Liczba meczów gwarantowanych: 4.

Na zgłoszenia czekamy do 31 stycznia 2020.

Rozpoczęcie pierwszej kolejki: piątek, 8:30.
Zakończenie turnieju: niedziela, ok. 16:00.

W cenie wpisowego udział w kolacji integracyjnej w piątkowy wieczór dla 4 zawodników. Dodatkowe bilety dostępne w cenie 50 zł/os.

Czym są skiny
W tej konkurencji endy nazywane są „skinami”. Każdy mecz składa się z ośmiu skinów. Zasady rozgrywania każdego skina są dokładnie takie same, jak w „normalnym” curlingu – każda z drużyn zagrywa po 8 kamieni. Specyfiką skinów jest inna punktacja. Przed meczem każdemu ze skinów przyporządkowana jest pula pieniężna. W naszym turnieju przedstawia ona się następująco:

Skin nr 1️⃣ - 10 zł
Skin nr 2️⃣ - 10 zł
Skin nr 3️⃣ - 20 zł
Skin nr 4️⃣ - 20 zł
Skin nr 5️⃣ - 30 zł
Skin nr 6️⃣ - 30 zł
Skin nr 7️⃣ - 40 zł
Skin nr 8️⃣ - 40 zł
(w finale stawka jest podwojona??)

Sposób, w jaki można zgarnąć pulę, różni się dla drużyny z hammerem i dla drużyny bez hammera. Każdy skin może zakończyć się na jeden z trzech sposobów:
? drużyna z hammerem zgarnia pulę, jeżeli na końcu skina ma przynajmniej dwa punktujące kamienie (czyli jeżeli wygrywa end za 2 lub więcej według normalnych zasad),
? drużyna bez hammera zdobywa pulę, jeżeli przejmie partię,
? w przypadku wyzerowania partii albo jednopunktowej wygranej drużyny z hammerem, pula przechodzi do następnego skina (pule sumują się), a hammer przechodzi do drugiej ekipy. Mówimy w takiej sytuacji o przeniesieniu puli. Przeniesienia mogą się kumulować, a więc może dojść do sytuacji, w której stawką ostatniego skina jest pula całego meczu❗️

Co jeżeli nastąpi przeniesienie w ostatnim skinie
Pula nie przepada. Nie rozgrywa się wtedy dodatkowej partii, tylko pojedynczy tee-shot. Drużyna z lepszym wynikiem tee-shota zgarnia kwotę, która nie została rozdzielona po rozegraniu ośmiu skinów. W przypadku identycznego wyniku tee-shota obu drużyn, procedura jest powtarzana z tym zastrzeżeniem, że ten sam zawodnik nie może zagrać tee-shota ponownie.

Na co zwrócić uwagę
Nie ma żadnego znaczenia, czy drużyna z hammerem na końcu skina ma 2, 3, 4 czy więcej kamieni punktujących. W każdym z tych przypadków zgarnia ona po prostu aktualną pulę. Podobnie, nie ma żadnego znaczenia, czy przejęcie partii nastąpi za 1, 2, 3, 4 czy więcej.

Jak zaznaczać wyniki na tablicy
W przypadku zgarnięcia puli przez jedną z drużyn, w jej wierszu tablicy wyników wieszamy odpowiednią kwotę. W przypadku przeniesienia puli wieszamy tabliczkę ze strzałką.
Przykładowa tablica wyników:

Team 1 2 3 4 5 6 7 8 tee-shot RAZEM
A 10 zł 10 zł 30 zł 40 zł 90 zł
B 40 zł 30 zł 40 zł 110 zł

Drużyna A miała hammera w pierwszym skinie i wygrała go za 2 punkty, a więc zgarnęła 10 zł. W drugim skinie ta sama drużyna przejęła partię i zgarnęła kolejne 10 zł.

Trzeci skin zakończył się wygraną drużyny B za 1, a więc pula przeszła do skina czwartego, w którym doszło do przejęcia partii przez drużynę B, dzięki czemu zgarnęła ona kwotę 40 zł (kumulacja puli ze skinów nr 2 i 3). W piątym skinie drużyna A wygrała 4 kamieniami, dzięki czemu przypadła im pula 30 zł. W szóstym skinie to samo zrobiła drużyna B.

Siódmy skin padł łupem ekipy A za 2 punkty (i co za tym idzie - 40 zł). W ostatnim skinie drużyna B wygrała tylko za jeden punkt i pula przeszła do tee-shota. W tee-shocie lepsza była ekipa B i wygrała cały mecz 110 zł – 90 zł.


Czy mogę obejrzeć jakieś mecze skinów
Jak najbardziej!

Kierownik turnieju: Bartosz Dzikowski
kontakt@curlinglodz.pl