Obiekt

Jesteśmy pierwszą w Polsce halą do zimowej dyscypliny olimpijskiej - curlingu. Nasze lodowisko jest najnowocześniejszym obiektem tego typu w Europie Środkowo-Wschodniej. Znajdziecie u nas 4 pełnowymiarowe lodowe tory curlingowe wyposażone w najwyższej jakości kamienie ze szkockiego granitu z wyspy Ailsa Craig - dokładnie takie, jakich używa się na Igrzyskach Olimpijskich. W hali mamy także bar z widokiem na lodowisko oraz przeszklonymi trybunami, a do dyspozycji graczy są przestronne szatnie.

Oferta naszego obiektu skierowana jest zarówno do profesjonalistów jak i osób, które chcą dopiero spróbować curlingu. W ofercie mamy zajęcia dla początkujących, eventy integracyjne, treningi i szeroką gamę turniejów - od tych skupiających najlepsze drużyny curlingowe świata po zawody dla amatorów i początkujących. Niezależnie od tego, czy jesteś już asem curlingu, czy dopiero zamierzasz postawić swoje pierwsze kroki na lodzie, u nas znajdziesz coś dla siebie. Przyjdź do nas zagrać swój pierwszy kamień lub buduj w Curling Łódź formę na Igrzyska Olimpijskie.

Hala powstała w całości staraniami łódzkich pasjonatów curlingu.

Nasza ekipa

woman avatar

Uprawia curling od 13 lat. Na koncie ma m.in. Mistrzostwo Polski w kategoriach Kobiet (2017 i 2018) oraz Mixtów (2016 i 2017), rozegrała 53 mecze w Reprezentacji Polski na Mistrzostwach Europy i Świata. Gra na pozycji trzeciej, jej ulubionym zagraniem są mocne take-outy. W przerwach od curlingu najchętniej chodzi po górach.

Adela Walczak

woman avatar

W curling gra od 2008 roku. Dwukrotnie reprezentował Polskę z dobrym wynikiem (9 miejsce) na Mistrzostwach Świata Mixtów (Kazań 2016 i Champery 2017). Gra na pozycji drugiej i świetnie szczotkuje, co zawdzięcza m.in. trenowaniu cross-fitu. Jest także jednym z nielicznych w Polsce ice-masterów, czyli specjalistów od przygotowywania lodu do curlingu.

Kasper Knebloch

woman avatar

W curling gra od 5 lat, w tym sezonie po raz ostatni w kategorii juniora. Reprezentował łódzki klub POS m.in. w finałach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Studiuje systemy sterowania inteligentnymi budynkami na Politechnice Łódzkiej.

Jan Karolewski